Виножито крем торта

750 ден900 ден

Кремаста, шарена и неодолива – така може да ја опишеме нашата виножито торта. Ако имаш куче кое сака нешто повеќе од торта тогаш наша препорака е дефинитивно виножито тортата. Рачно направена слој по слој во боите на виножитото со неодолива текстура од грчки јогурт, бои без шеќери и малку мед за екстра вкус.

Декорирана со кокос и брусница оваа наша торта е поинакво искуство за секој роденден! И да, шарена е и кога ќе ја пресечете!

  • Нашите рецепти се проверени и со дозвола од Агенцијата за Храна и Ветеринарство (АХВ)
  • За нарачка и резервација потребно е да се јавите два работни дена однапред на телефон 070 209 773
  • Тортата се подигнува од дуќан и не може да се прати по карго.
Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , ,