Елен со морков, круша и глуварче

240 ден

Рецептот за „Елен со морков, круша и глуварче“ е совршен за кучиња кои имаат алергија на други протеини, бидејќи содржи два извори на протеини кои најчесто не се користат во храна за миленичиња.

Моркови: Богати со бета каротен и се богати со витамин А, витамин Ц и витамин К, додека е исто така богат со калиум и растителни влакна. Добро e за кожата и очите.

Круши: Природно богати со витамини Ц и К, како и хранливи материи како што е бакар, од кои сите дејствуваат како антиоксиданси за да ги заштитат клетките од оштетување на вашето куче од “слободните радикали” (хемиски реакции во телото). Крушите се одличен извор на диетални влакна, а влакната се добри за срцето.

Глуварче: Лековити билки кои имаат корисни ефекти врз црниот дроб, бубрезите и уринарната pH вредност.

Соодветно за возрасни кучиња од сите раси.

400гр