Заштитна прекривка за задно седиште за кола

2.300 ден

Ако на кучето му е дозволено да седи на задното седиште во автомобилот, заштитата на седиштата е повеќе од препорачана. Навлаката на задното седиште ги штити седиштата од нечистотија, паднати влакна и гребнатини и е погодна за речиси секој тип на автомобил. Особено робусниот материјал може да се исчисти едноставно со бришење или со правосмукалка. Се прицврстува со постојано прилагодливи најлонски ремени, кои може да се прицврстат на сите потпирачи за глава со помош на прицврстувачи за кликање. Со интегрирани процепи, со велкро прицврстувач, кучето може лесно да се зацврсти со безбедносен појас на автомобилот. Површината на седиштето може да се подели благодарение на патентите, така што и понатамошните патници можат удобно да се движат.

  • Не се препорачува перење во машина, туку рачно чистење со влажна крпа!

Димензии: 145х142 цм

Категорија: Ознаки: , , ,