Околувратник Sansibar Solid црно

2.850 ден3.410 ден

Sansibar колекцијата претставува многу повеќе од ветер, сонце или пак шетање на плажа со пијачка во рака. Тоа е исто така синоним за лежерна прошетка низ градот и уличките на некои од убавите градови како Westerland, Kampen или Rantum. Овој околувратник SANSIBAR е баш тој стил кој ќе ги направи сите кучиња екстра стилски со елеганција која е препознатлива секаде! Квалитетот на материјалите и темните бои ја даваат онаа посебна самодоверба, заедно со изработката на меката говедска напа кожа со плетен детал за рефиниран контраст заедно со минимален дизајн. Сјајните аксесоари од месинг се додадени соодветно според големината како и додаден привезок кои може да го додадете на клучеви или аксесоари.

Единствена рачна изработка “Made in Germany” со фанови низ целиот свет.

Забелешка: Нашите производи од кожа се изработени со многу нежна постапка. Со кожа која е обоена, може да има мала дисколорација. Се препорачува редовно одржување да се задржи квалитетот со крема/ масло за кожа.

 

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , , , ,