Јакна Uppsala

3.200 ден4.700 ден

Многу време и напор е инвестирано во креирање на јакните Uppsala. Дизајнот е тестиран на голем број на кучиња од сите форми и раси, со што е доведен до перфекција за совршено да се вклопи на секое куче. Hunter велат, вредело за секој напор што е вложен во овој модел. Uppsala е модел кој е удобен, изработен од водо-непропустлив полиестер со внатрешен дел кој топли. Оваа опција дозволува да ја приспособувате јакната според временските околности. Јакната има рефлективен каиш од страна со лепенки што дава поголема видливост на зимско и тмурно време. Најдобро од се е што јакната се пере во машина на 30 степени и е лесна за одржување.

Како правилно да одбереш големина:

 

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,