Пена за суво бањање (Leave-in mousse)

1.180 ден

Пена за чистење на крзното за кучињa која без вода помага да се освежи и исчисти крзното. Формулирана со екстракт од латинка- природен извор на сулфур и цинк кои заедно помагаат во зголемување на креатинот во крзното за зацврстување на влакното и подобрување на здравјето на крзното. Поради есенцијалните масла од цветови, пената дава прекрасен мирис и има антисептично дејство кое што длабински го чисти крзното, кожата и дава пријатен мирис и свежина.

Пената не содржи хемикалии и не е токсична по здравјето на кучето. Се препорачува за сите типови на крзно. Соодветно за кутриња.

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

200ml

Начин на употреба: Да се протресе пред употреба, се препорачува чешлање на крзното и потоа пената да се нанесе на рацете и правилно да се распредели на крзното. Внимателно се масира низ крзното и тогаш може да се помине со сув пешкир.

Категорија: Ознаки: , , ,