Појас за половина со поводник Jasper сиво

3,100 ден

JASPER е идеален придружник за луѓе и кучуња кои обожаваат долги прошетки. Торбата која се става на половина е споена со поводник кој има анти-шок дејство па така комфорот од двете страни е гарантиран. Во торбата има повеќе џепчиња во кои може да си ставите и да ги понесете со Вас на прошетка. Благодарение на ергономската форма, каишот може да се носи како повеќе ти одговара- дали на половина или можеби на страна. Внатрешната страна е мека и совршено се адаптира според позицијата на твоето тело. Поводникот се прикачува на двата D-прстени и го балансира ненадејното влечење и тегнење благодарение на еластичнот дел. Внимателно смислени детали како и малиот приклучок за клучеви, простор за шише вода и уште многу аксесоари кои сигурно ќе Ви бидат при рака.

Лесно за чистење.

Димензии за каишот за половина: максимум 120cm

Димензии за поводник без растегнување: 117 cm

Категорија: Ознаки: , , ,