Шампон за смирување и контролирање на стресни ситуации (No stress anti-stress)

740 ден

Шампон кој нежно ја чисти кожата и помага во намалување и контролирање на стресните ситуации кај кучињата. Специјално формулиран со есенцијални масла од лаванда, мајорам и босилок кои заедно помагаат во намалување на стресот и анкзиозноста кај кучињата, додека нежно ја чисти кожата. Исто така помага во смирување на кожата и поради пријатниот мирис го релаксира миленичето.

Без парабен, pH неутрално со 98% органски и природни состојки.

Состојки: вода, комплекс од морски алги (fucus, spirulina, ascophyllum , laminaria), комплекс од есенцијални масла (лавандин*, босилок*, мајорам*, гераниум), екстракт од камилица.

(*состојки со органско потекло)

250 ml

Категорија: Ознаки: , , ,