Јакна Harlington (bulldog size)

4,800 ден5,200 ден

Јакна од зимската колекција на М&P која е специјално дизајнирана за кучиња од мала и средна раса со голем граден кош, на пример булдог или француски булдог. Топка јакна во класичен стил за кучиња со голема крзнена капуљача која штити од ладно, вода или ветер. Внатрешниот дел е со микро крзно во црна боја за дополнителна заштита. Капуљачата е со крзно и може да се закачи на јакната ако не е потребна

Со додадени нитни кои се со “M&P” лого во сребрена боја.  Со плус нитни во случај ако се изгубат. На грбот има мал патент за отвор за да се протне градник или поводник. Материјалот е високо издржлив и не пропушта вода.

За точната големина во см, имате табела во сликите.

Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , , ,