Јакна Legend (bulldog size)

4,300 ден4,600 ден

Јакна од зимската колекција на М&P која е специјално дизајнирана за кучиња од мала и средна раса со голем граден кош, на пример булдог или француски булдог. Класичен модел на авиатор јакна со материјал налик кожа во кафеава боја која дава класичен изглед.

Долниот дел е со мек материјал кој има намена за држи топло и во најстудените околности.  Со додадени нитни кои се со “M&P” лого во сребрена боја.  Со плус нитни во случај ако се изгубат. На грбот има мал патент за отвор за да се протне градник или поводник. Материјалот е високо издржлив и не пропушта вода.

За точната големина во см, имате табела во сликите.

Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , , ,