Јакна Uppsala 2in1 беж

3.300 ден8.060 ден

UPPSALA – Ултимативна комбинација од максимална заштита, комфорт при носење и софистициран дизајн. Како резултат од интернзивно истражување и процес на развој, овој модел на јакна е се што може да се посака кај јакните за кучиња. Со стилски додатоци, се приспособува кон секоја градба и со дополнителни додатоци кои го прават шетањето полесно.

Моделот »2in1« е соодветна за многу ладни денови како и во оние денови кога е потребно полесно палто, благодарение на мекиот внатрешен дел кој може да се извади. Горниот материјал е пријатен на допир, но сепак штити од ветер и дожд, додека пак меката внатрешност држи топло. Кај градниот кош и мешето е покриено, а ластиците на задните нозе ја држат јакната на место без разлика на формата на телото на кучето. На горниот дел пред ластикот има простор за да се протне D-прстенот на околувратникот, а на целата јакна и појасот на половина е додадена рефлективна лента за подобра видливост во темни и магливи услови.

Може да се пере во машина на 30 °C.

Како правилно да одбереш големина:

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , , ,