Јакна Uppsala Cozy тиркизна

3,800 ден6,600 ден

UPPSALA – Ултимативна комбинација од максимална заштита, комфорт при носење и софистициран дизајн. Како резултат од интернзивно истражување и процес на развој, овој модел на јакна е се што може да се посака кај јакните за кучиња. Со стилски додатоци, се приспособува кон секоја градба и со дополнителни додатоци кои го прават шетањето полесно.

Uppsala Cozy не пропушта вода или ветер, внатрешноста е исработена од топол и мек плишан материјал кој е соодветен за многу ладно време или врнежливо. Покриено е во долниот дел кај градниот кош, а на сите ќошиња има гумен дел кој буквално се прилепува на сите крајчиња.  Делот кај вратот лесно се затега со ластиче, а дополнително има и простор за оние кои сакаат да имаат и градник под јакната за D прстенот горе. Појасот на половината лесно се приспособува, што значи дека овој модел на јакна лесно може да се подеси за секој тип на градба без никаков проблем.

Може да се пере во машина на 30 °C.

Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , ,