Acana Grass-Fed Lamb

790 ден9.006 ден

Acana Grass- Fed Lamb е храна со  ограничени состојки која содржи 50% јагнешко, еден, лесно дигестивен  животински протеин кој е идеален за кучиња кои се чувствителни кон храна за  сите раси и низ сите животни фази.

Одгледани во ранч во Нов Зеланд, нашите јагниња доаѓаат внимателно одгледани со што се добива цел плен со висок квалитет каде се отсликува природната исхрана, додека пак свежото јаболко, дуњата и тиквата помагаат во здраво и правилно варење на храната.

Подготвена од најдобрите и најквалитетни состојки во нашите наградувани кујни оваа Биолошки Соодветна ™ храна е совршена за пребирливи или  чувствителни кучиња со проблеми со дигестивниот тракт.

За дополнителни информации:

Grass-fed Lamb

*Плати со картичка и добиј 10% намалување на цела вреќа!

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , ,