Acana Ranchlands

610 ден6,954 ден

Инспириран од големите и плодни ранчеви на Алберта, Acana Ranchlands  има уникатни свежи регионални состојки, вклучувајќи ги и животни кои се одгледуваат на ранч и диво- уловените риби од западна Канада.

Храна богата со Ангус говеда, јагне природно хрането, Јоркшиски свињи, бизон и диво-фатени риби, кои во храната се како цел плен™, што ја прави оваа храна посебна и вкусна.

Ограничена со јаглени хидрати и богата со протеини, ја дава врвнота грижа за кучињата во сите раси и животни фази. Затоа Акана ја има насекаде довербата на љубителите на милениците.

За дополнителни информации:

Ranchlands

 

Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , ,