Шампон за долго крзно (Long Coat)

740 ден

Шампонот за долго крзно е збогатен со масло од јобоба, цвет од жолт ночурак и инулин (антиоксидант кој помага за сјајно и долго крзно) – состојки кои длабински го потхрануваат влакното на крзното. Специјално балансираната pH вредност нежно ја чисти дланката, го храни влакното и помага во регенерирање на крзното. Резултатот е сјајно и меко крзно без тутки.

Соодветно за средно и долго крзно, може да се користи и за кутриња.

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрален.

250ml

 

 

 

 

 

Категорија: Ознаки: , ,