Шампон за кратко,остро и кршливо влакно (Terrier Secret)

740 ден

Шампон за кучиња кои се со кратко, остро и виткано влакно, формулиран со екстракт од лимон, жалфија и Equisetum. Помага во зацрстување на крзното и не дозволува крзното да омекне, односно не влијае врз текстурата на крзното. Тонира и дава форма без омекнување, длабински ја прочистува кожата. Може да се користи и за кучиња со слабо и кршливо влакно.

Се препорачува за: фокс, шкотски, вести териер, шнауцери, ирски териер. Соодветно и за кутриња.

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

250ml

Категорија: Ознаки: , , ,