Dry Cleaning Shampoo Puppy

850 ден

Спреј за суво бањање за најмалите кутриња, составен од одбрани состојќи како алое вера кои се ултра нежни кон кожата на кутрињата и не поттикнуваат иритации. Соодветно за чистење додека не се доволно возрасни за бањање. Овој спреј внимателно ја чисти и хидрира кожата како и крзното без потреба да се мие со вода.

Соодветно за сите типови на крзно.

Без парабен и хемиски состојки, 98% органски состојки и од природно потекло