Шампон за длабинскo чиста кожа (Fresh’n’Pure)

740 ден

Специјално формулиран шампон за двојна хидратација на влакното и крзното кај кучињата. Во составот има екстракт од лимон,  есенцијално масло од Медуника (Розацеа) и цинк- состојки кои дополнителни помагаат во контрола на масното ткиво на кожата и помага во длабинско чистење на горниот дел на епидермисот. Со редовно користење кожата се одржува свежа, чиста и без масно крзно.

Исто така се препорачува за кучиња кои имаат масно крзно. Соодветно за кутриња и мачки.

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

250 ml

Категорија: Ознаки: , , , ,