Organissme Cat

588 ден

Шампон за мачиња кој е формулиран според Bio Cosmetic Human Certification. Составен е од природен екстракт од сибирска шишарка и екстракт од жалфија кои помагаат во чистење и регенерација на кожата кај малите и возрасните мачиња.

Поради природните активни состојки, овој шампон помага длабински да се исчисти кожата и крзното со што се добива здраво крзно и мека кожа. Соодветно за сите раси.

10% од сите сертифицирани органски состојки и 98% од природни состојки

Состав: алое вера гел*, екстракт од жалфија, есенцијално масло од шишарка * (*органски)

Соодветно за сите видови на крзно.

Категорија: , Ознаки: , , , ,