Organissme Универзален шампон за длабинско чистење (Universal)

840 ден

Универзален биолошки шампон за кучиња, формулиран според Bio Cosmetic Human Certification, што значи дека е изработен според сите стандарди како и оние за луѓето. Составен е од есенцијално масло од гераниум и екстракт од коњска трева. Бидејќи е составен од природни и активни состојки, овој мек шампон ја чисти кожата и го зацврстува влакното на кучето.

10% од сите сертифицирани органски состојки, 98% природни состојки

Состав: алое вера гел*, екстракт од коњска трева*, есенцијално масло од гераниум*, есенцијално масло од еукалиптус*, лимон, есенцијално масло од бор, овес* (*органски)

Соодветно за сите типови на крзно и за сите раси на кучиња.

250ml

Категорија: Ознаки: , , , ,