Хербален шампон (Secret Lavender)

740 ден

Хербален шампон кој е збогатен со есенцијални масла од лаванда, лимонова трева и Алое Вера – состојки кои се чувствителни кон кожата и дополнително помагаат за контрола на каснувања од инсекти (болви, крлежи, комарци). За разлика од производите за заштита од инсекти, овој шампон може да го користите низ цела година без негативни последици на кожата.

Дополнително има додадено омега 3 и 6 кои помагаат крзното да се заштити од надворешно влијание како смог, цигари, прашина и силна сончева светлина.

Овој шампон е мек спрема кожата и штити од екстерни агресии, може да се користи и како превентива од каснувања.

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

250 ml

 

Категорија: , Ознаки: , , , ,