Wellness CORE Small Breed Adult Low Fat

640 ден3,200 ден

Wellness CORE за мала раса возрасни со малку маснотии е дизајнирана да ги поддржи потребите на стерилизираните кучиња од мала раса и помага за правилно управување со тежината. Без житарки и богато со протеини, Wellness CORE содржи свежа мисирка како број 1 состојка. Природен рецепт со висококвалитетни протеини од животинско потекло, заедно со уникатна мешавина од здрав зеленчук и суперхрана, без додадени филери и житарки. Со 30% помалку масти од оригиналните Wellness CORE за возрасни и пониски калории, природно им помага на кучињата да ја достигнат и одржат својата идеална тежина, одржувајќи здрави нивоа на енергија и витки мускули.
CORE е храна која е исто така соодветна и за оние кучиња кои се пребирливи во однос на својата храна бидејќи идеално се комбинира со влажна храна па затоа храната никогаш нема да може да му е здодевна!

За повеќе информации: https://wellnesscore.eu/en-uk/product/wellness-core-small-breed-adult-low-fat-turkey-5-kg/

Соодветна за кучиња од 1кг до 10кг.

Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , , , , ,