Wellness CORE Tender Cuts од лосос и туна во сос

120 ден

Целосно и избалансирано. Збогатено со витамини и минерали.

Имајќи го на ум вкусот, но и здравје во срцето: нашите Wellness CORE меки парчиња со лосос и туна во вкусен сос, се природни бавно варени меки парчиња живина без житарици во комбинација со здрав зеленчук и овошје, сервирани во сосови кои даваат неодолив вкус.

Нашите Tender Cuts се целосни и избалансирани оброци со низа рецепти богати со протеини за да го одржуваат оброкот вкусен и мек, сочен и свеж за да ги задоволи и најпрефинетите вкусови.

Минералите го поддржуваат телото да остане здраво, вклучително ја одржуваат правилната работа на коските, мускулите, срцето и мозокот.

Морковот е извор на бета каротен, штити од катаракта и срцеви заболувања.

85 gr

 

Категорија: Ознаки: , , , , ,