Organissme Шампон за мали кутриња

840 ден

Универзален биолошки шампон за кутриња, формулиран според Bio Cosmetic Human Certification, што значи дека е изработен според сите стандарди како и оние за луѓето. Составен од есенцијално масло од жалфија и екстракт од цвет на црешово дрво за нежна нега за млади кутриња.

Со природните и активни состојки, овој мек шампон ја одржува влажноста на кожата и помага да се обнови заштитниот слој на кожата.

10% од сите сертифицирани органски состојки, 98% природни состојки

Состав: алое вера гел*, екстракт од цвет од црешово дрво, масло од жалфија*, екстракт од чајно дрво* (*органски)
Соодветно за сите типови на крзно и за сите раси на кучиња.

 

250ml

Категорија: Ознаки: , , ,