BAZAAR НА РАКОТВОРБИ СО ИВА, КАЛА И CRAFTIES HANDMADE ВО ЛУНА ПЕТ

Здраво друштво! Во Сабота (25 Март 2023) ќе имаме прекрасен настан со наша креаторка со нејзиното милениче Кала каде ќе ни ги покаже нејзините прекрасни ракотворби. Кога ќе се спојат неизмерната љубов кон крзнените пријателчиња и дарбата, креативноста несомено ќе дојде сама по себе. Таков е примерот и со нашата креативна дизајнерка Ива, која со […]

НАСКОРО – ПРОФЕСИОНАЛНА ВЕТЕРИНАРНА ОПРЕМА ЗА ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ – ЛУНА ПЕТ МЕДИКУС

Наскоро, за прв пат на македонскиот пазар, Луна Пет Медикус ќе Ви ја претстави професионалната ветеринарна опрема за  домашни миленици, во соработка со Petline AE Veterinary division од Грција. Дотогаш, уживајте во каталогот!!! Компанијата Petline AE е активна на пазарот на ветеринарна опрема од 1994 година. Оваа компанија започна со суштинско создавање на специјализиран пазар […]

ЕДНА, ИСТА И ЕДИНСТВЕНА РОДЕНДЕНСКА ЖЕЛБА НА КОБИ И ЛИНА OД HAPPY SHELTER – СВОЕ СЕМЕЈСТВО И СОПСТВЕН ДОМ

Текстот во целост е преземен од ФБ страницата на HAPPY SHELTER. Коби и Лина, нека Ви е среќен, нај најсреќен роденденот и што поскоро да ви се оствари заедничката желба, да имате свое семејство и сопствен дом! „Денес го прославивме првиот роденден на нашите најсакани Коби и Лина! Коби и Лина си добија прекрасна торта, […]

ПРИКАЗНАТА ЗА ДЕДЕ ЈОДА, НАЈСЛАТКОТО СТАРЧЕ НА СВЕТОТ!

Текстот во целост е преземен од ФБ страницата на Ива Стојановиќ. Читам и плачам. Од нечовек до човек, од суровост до бесконечна љубов и хуманост. Ива, чест ни е и привилегија што те познаваме. Камо да беа сите како тебе, светот ќе беше многу поубаво место за живеење и за нас, и за нашите крзнени […]

GENDER REVEAL PARTY – МАШКО Е ИЛИ ЖЕНСКО?

Многу сме возбудени што во радоста за дознавањето на полот на бебето во семејството, нивното кученце, секако член од истото семејство, ја играше „главната улога“. Имено, ни беше нарачана торта од Кујната на Луна за GENDER REVEAL PARTY  (забава за откривање на полот на бебето), каде кученцето преку гризнувањето на тортата, дали внатре е розева […]

И ХЕРКУЛ ДОБИ МАРТИНКА ЗА 1-ви МАРТ

На 1-ви март без Мартинки не бива:) Луна Пет традиционално и оваа година ги накити сите крзнени пријателчиња со мартинки кои не посетија. Но, очигледно нај возбуден беше Херкул, што дури и очите од среќа му беа ококорени! Нивната радост е наша среќа!!!

Запознајте се со Зиги, маче најдено на улица

Денеска имаме една прекрасна приказна да споделиме за едно маче по име Зиги. Прекрасна бела мачка која е најдена на улица во сива боја, така стои и во пасош! Која е приказната на Зиги и Даниела прочитај за да дознаеш повеќе: Кажи ни неколку работи за карактерот на Зиги Зиги е префинета принцеза, со авторитетен […]

Запознајте се со Бастиан, Џиа и Манго

Денеска сакаме да Ве запознаеме со трио фантастико под водство на Ани! Ова трио се состој од куче од расата Вејмаранер Бастион, куче по расата јазовичар Џиа и маче по име Манго. Од старт може да се заклучи дека сигурно не им е досадно! Ајде да видиме што има Ани да ни каже за оваа […]

Прва Помош за миленици (First Aid)

        Прва помош за миленици   Реагирајќи брзо и соодветно во итни ситуации може да го спаси животот на твојот миленик. Оваа кратка брошура со упатства ќе ви помогне да се справите со најчестите итни ситуации и како да реагирате на нив. Корисни  совети Безбедност: Помислете на вашата безбедност и на животното. Секогаш приоѓајте […]

ДОБРЕДОЈДОВТЕ 19 ПРАСЕНЦА

На ветеринарната клиника при Факултетот за ветеринарна медицина во Будимпешта, Ангела Ковачева помогна да се донесат на свет 19 прасенца. Како што вели таа: „Да се земат в раце мали, тукушто родени прасенца, а пак ти самиот да асистираш при нивното раѓање, е несекојдневно и дефинитивно незаборавно искуство, кое ти ги преплавува и најдлабоките чувства. […]