Градник Dimaro Cognac

5.150 ден5.890 ден

Облечи го градникот и право на прошетка! Градникот DIMARO е инспирирано од оние кучиња и сопственици кои уживаат во минимализам и идеален фит. Направен од говедска напа кожа која е мека и издржлива во исто време. Штом кучето ќе го облече градникот го чувствува како втора кожа и не го притиска на ниеден дел од телото додека се движи. Облекување и соблекување на градникот е многу едноставно: само отвори го клиперот, постави го градникот на земја и стави ги предните нозе во градникот, закопчај го горе на грбот и сте спремни. За оптимален фит се подесува за идеално да одговара на секоја градба на тело, дали е кај градите или абдоменот. На тој начин штом кучето повлече, тежината ќе биде еднакво распределена на двата делови. Градникот DIMARO е идеален за “немирни” кутриња и мали кучиња, како и кучиња кои не толерираат голем број на градници со многу ремчиња. Со овој градник секоја прошетка ќе биде уживање за тебе и за твоето милениче.

За правилно да го измерите градникот, погледнете ја сликата доле:

 

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,