Роденденска мала торта во форма на круг

500 ден

Нашите најомилени и најпродавани торти од Кујната на Луна! Ние од Луна ги подготвуваме специјално за Вашето куче со многу љубов и посебно внимание бидејќи сме пресреќни што сме дел од сите Ваши убави моменти.

Нашите торти се подготвени со овесно брашно, мед и 100% природен путер од кикирики специјално подготвен за нашата кујна од BeHealthy што ги прави посебно вкусни. Топингот е грчки јогурт, павлака и бои кои не содржат шеќери ниту пак конзерванси, а тоа значи дека и ние луѓето може да ги јадеме 🙂 Декорирани со кекси и кокос, на која ставаме бројче, балонче и свекичка!

Достапни во повеќе бои кои може да ги видите во продолжение.

Многу родендени се прославени со нашите торти, Ви благодариме што сме дел од тоа <3

  • Нашите рецепти се проверени и со дозвола од Агенцијата за Храна и Ветеринарство (АХВ)
  • За нарачка и резервација потребно е да се јавите два работни дена однапред на телефон 070 209 773
  • Тортата се подигнува од дуќан и не може да се прати по карго.

Тежина: 500-600 gr

Категорија: Ознаки: , , ,