Acana Free-Run Duck

790 ден9.006 ден

Acana Free-Run Duck е храна со  ограничени состојки која содржи 50% месо од патка, еден, лесно дигестивен  животински протеин кој е идеален за кучиња кои се чувствителни кон храна за  сите раси и низ сите животни фази.

Одгледани во ранч во Нов Зеланд, нашите патки доаѓаат внимателно одгледани со што се добива цел плен со висок квалитет каде се отсликува природната исхрана, додека пак свежата круша и два вида на тиква помагаат во здраво и правилно варење на храната.

Подготвена од најдобрите и најквалитетни состојки во нашите наградувани кујни оваа Биолошки Соодветна ™ храна е совршена за пребирливи или  чувствителни кучиња како и  проблеми со дигестивниот тракт.

За дополнителни информации:

https://acana.com/our-foods/dog-foods/singles/free-run-duck/

*Плати со картичка и добиј 10% намалување на цела вреќа!

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , , ,