Спреј за смирување на иритирана кожа (Algo Derm)

750 ден

Ако имаш миленик кој има проблеми со кожата, алерии, иритации или црвенила, тогаш спреј кој е на база на морски алги (Laminaria), чичак и алантонин. Алантонин е состојка која помага при иритација на кожа, каснувања од инсекти, алерии, црвенила или опаѓање на влакна.

Се препорачува честа употреба и нема потреба од плакнење. Го намалува чешањето и ја смирува иритираната кожа, длабински ја хидрира и има антисептичко дејство. Со постојана употреба помага за одржување на здрава, хидрирана кожа (ги хидрира горните слоеви на епидермисот).

Соодветно за сите типови на крзно и кожа која е склона на иритации, алергии, црвенила и чешање. За кучиња и мачиња (мали и возрасни).

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

250ml