BT Up ортопедско помагало за поддршка на задните нозе

7.700 ден9.600 ден

Кога задните нозе на кучето не се држат како што треба, BT Up е совршена поддршка за кучиња кои страдаат од состојби како што се артритис, остеоартритис, дисплазија на колкот и парализа или полу-парализа на задните нозе.
Поддршката е ефикасно помагало за да му се овозможи на кучето полесно да оди, со што ќе продолжи да ужива во секојдневните активности со својот сопственик, како што е одење или качување по скали. Ефективноста на BT Up ја препознаваат и ветеринарите кои го користат во програмите за физиотерапија и рехабилитација.

Предности:

Исклучително практичен, со рачки што се прилагодуваат за висина; одлична стабилност благодарение на употребата на две цврсти шини во специјални џебови на страните; вистинска удобност, добиена со употреба на материјали со врвен квалитет и кожата целосно дише. Ова е она што го прави BT Up толку одличен. И уште повеќе, дизајнот му овозможува на кучето да уринира и да врши нужда без да се извалка.

Карактеристики:

  • Ткаенина што може да дише, но не и водоотпорна.
  • Протезата може да се носи пред и по операцијата.
  • Удобна е за носење.
  • Рачките се приспособуваат за потребната висина.
  • Странично поставени шини кои се цврсти за поголема стабилност.
  • Рачно перење.
  • 100% рачно изработени во Италија.
  • Препорачано и тестирано од ветеринари.

Водич за големини:

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,