Julius-K9 Color & Gray градник портокалово

1.750 ден3.000 ден

Color & Gray®  колекција- Германски материјали и  Унгарски дизајн
 IDC Color & Gray градникот е дизајниран во 2015 година и од тогаш е омилен на оние кучиња кои сакаат градник, но со тенки прерамки. Овој градник е направен од истата ергономска предност за максимална удобност, но овој пат прерамките се навистина толку мали без додадени аксесоари да за биде ултра лесен и практичен за секојдневните активности. Иако има тенки прерамки, краевите се заоблени и делумно гумирани за да не штети на крзното, да не го кине или пак да остави гребнатини на кожата.
Целата Color & Gray  колекција е препорачлива за топло и летно време бидејќи речиси и да не пропушта вода ниту пак има додадени материјали кои би сметале на секојдневните активности на кучињата.
На горниот дел има додадено рачка која ако не се користи може да се залепи со лепенка. Рачката поставена на горниот дел е за да можеш да го контролираш твоето куче со целосна доверба- дали се работи за брзо застанување, контрола во густ сообраќај, по скали или при излегување од кола.
Прерамките на колекцијата се од Германија, а безбедносните клипери се од Швајцарски материјали.
  • Научно докажан комфорт, специјална структура која ја балансира силата кај градите наместо кај вратот
  • Навистина лесно за подесување и користење
  • Може да се персонализира и да се додадат аксесоари кај лепенките
  • Издржлива рачка
  • Со искуство над 25 години во изработка и дизајн на градници

Точните димензии може да ги видите во табелата подоле.

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,