Skin Protect Massage Tretmant за заштита на кожата – нормална кожа

900 ден

Специјален гел за заштита на кожата на кучињата формулиран со органска алое вера.

Дејство:

  • Темелно ги отстранува сите нечистотии на кожата и детоксифицира

Формула која не содржи парабен со нормална pH вредност, направено од 98% природни и органски состојки. Третманот масажа за заштита на кожата има високо квалитетни состојки како цинк, антиоксидант комплекс и морска кал – кои заедно помагаат за детокцификација на кожата и ослободување од екстерни агресии.

Се препорачува да се употреби Hydro Active Emulsion (хидро терапија за зацврстување на надворешниот слој на кожата за поголема заштита) – нормална кожа како следен чекор за здрава и чиста кожа кај милениците.

Категорија: Ознаки: , , , ,