Архива: Активности и Настани

Пролетен Маскембал на вдомени кучиња во Градски Парк

Благодарни сме што и оваа пролет бевме дел од извонредниот настан – Пролетен маскенбал на [...]

Успешна Акција – “Пролетно Чистење”

Упатуваме најискрена благодарност до сите учесници во оваа акција, од огромно значење за сите нас, [...]

“Пролетна ГЕНЕРАЛКА” за нашите пријателчиња од Ј.П. Лајка

Драги наши, Пролетта ни стигна и се знае, Балкан – пролетно чистење. Сигурни сме дека [...]

Промоција на PAWTRAITS- Уникатни персонализирани портрети за Вашето милениче

Идеите и сета креативност што тие ја носат со себе, најдобро можат да се забележат [...]

Кај Ване Марковски во “Македонија Наутро” на МТВ1 со тема: Дали се потребни гробни места за домашните миленици?

Со огромно воодушевување ја примивме поканата од Ване Марковски, за учество во неговата утринска програма [...]

Денот на љубовта во “Happy Shelter” <3

Среќата и љубовта се за делење, особено на Валентајн, кога буквално љубовта е на секое [...]

Handmade Crafts & Accessories: FASHION BAZAAR со Валентина Петковска

Палета од бои преточени во најразновидни плетки на џемперчиња за кучиња и мачиња, исплетени со [...]

Бисера со екипата на “Канал 5” во Луна Пет

Со големо задоволство и неизмерна радост, повторно ги дочекавме неверојатната ТВ екипа на Канал 5 [...]

Новогодишна Фотосесија 2024 во Луна Пет!

Премногу љубов и премногу убавина на едно место, но малку ни беа два термина за [...]

FIFI FASHION – РЕВИЈА НА ПЛЕТЕНИ УНИКАТНИ ЏЕМПЕРИ ЗА СЕКОЕ КРЗНЕНО МИЛЕНИЧЕ сабота 25.11.2023

Со големо задоволство сакаме да Ве поканиме на претстојниот евент: „FIFI FASHION – Ревија на [...]