Архива: Новости

FIFI FASHION – РЕВИЈА НА ПЛЕТЕНИ УНИКАТНИ ЏЕМПЕРИ ЗА СЕКОЕ КРЗНЕНО МИЛЕНИЧЕ сабота 25.11.2023

Со големо задоволство сакаме да Ве поканиме на претстојниот евент: „FIFI FASHION – Ревија на [...]

M&M ХОТЕЛ ЗА МИЛЕНИЦИ ВО ЛУНА ПЕТ

Чест ни е што минатата сабота на гости ни беа нашите пријатели од M&M Хотел [...]

HALLOWEEN ФОТОСЕСИЈА ВО ЛУНА ПЕТ

И така ние, да Ви се пофалиме, за прв пат во Луна Пет имавме Halloween [...]

СРЕЌЕН ТРЕТ РОДЕНДЕН ЛАЈКА

На 14.10.2023 година, на Школка, во Градскиот парк во Скопје, бевме дел од прекрасната екипа [...]

РАБОТНА АКЦИЈА – ШАРЕНА ШЕПАСТА ИНИЦИЈАТИВА 08.10.23 НА ПЛАДНЕ

Бевме многу среќни кога ја добивме поканата од Шепасти Ентузијасти Скопје и тимот на Луна [...]

ВО ЛАЈКА ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЖИВОТНИТЕ

На 5-ти октомври, по повод Светскиот ден на животните, дониравме 90 кг бисквити и многу [...]

ПРОМОЦИЈА НА КНИГА СО РЕЦЕПТИ ЗА МИЛЕНИЦИ „ДОМАШНИ ДЕЛИКАТЕСИ за нашите домашни миленичиња (кучиња, па и мачиња)“ од авторката Проф. д-р Наташа Ѓорговска

ПРОМОЦИЈА НА КНИГА СО РЕЦЕПТИ ЗА МИЛЕНИЦИ ДОМАШНИ ДЕЛИКАТЕСИ за нашите домашни миленичиња (кучиња, па [...]

П О В И К ЗА III ЛИКОВЕН КОНКУРС Нацртај го твојот „pet“ за одличен 5

П О В И К ЗА  III ЛИКОВЕН КОНКУРС   Нацртај го твојот „pet“ за [...]

Топло им благодариме на Бисера и Канал 5 Телевизија

Неодамна имавме задоволство да ја пречекаме неверојатната ТВ екипа на Канал 5 Телевизија @kanal5televizija  со [...]

Евент во Луна Пет – се учиме да четкаме заби, под мотото: Мора ли да се мијат забите? ДА, МОРА!!!

Миење заби на миленикот не треба да е „тепачка“ по дома, за сè има решение! [...]