Градник Hilo Comfort кафеава

1.450 ден

Иновативен, мек и екстремно лесен – новиот Hilo градник е вистински погодок во аксесоарите за кучиња. Изработен е од иновативна 3D плетка, не само што дозволува на кожата да диши и е лесен за носење, дополнително може да задржи ладна температура на топлото време.  Пред излегување ставете го градникот во ладна вода и ќе има супер температура за летните прошетки.

Мекиот материјал дозволува убаво да се приспособи на телото на кучето, а рефлективните  3M™ Scotchlite елементи даваат оптимална заштита за ноќните прошетки. Лесно се закопчува, и со лепенката лесно е да се приспособи. Дополнително има 2 метални куки на кои се шета кучето за заштита и поголема безбедност, плус го штити градникот од оштетување. Целиот градник е изработен до детали, и додаден е мек плишан материјал кај ноџињата за поголема удобност. Затоа овој градник е усовршен до перфекција и ги задоволува и најпребирливите кучиња.

 

 

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,