Градник New Orleans Stripes – сива

2.410 ден

Феноменалната изработка на New Orleans градникот од Hunter лежи во издржливиот платнен материјал со винтиџ изглед и дава префинет изглед на вашето милениче. Внатрешниот дел на градникот е мек во делот кај градите и грбот со што се достигнува комфорт при долгите прошетки, а со токите е лесно да се приспособи правилната должина и ширина.

Иако градникот е изработен од платнен материјал, тој е водоотпорен и е лесен за одржување, што го прави одличен аксесоар за секојдневна употреба. New Orleans колекцијата е доказ дека и винтиџ изгледот изгледа екстемно кул под логото и квалитетот на Hunter. Достапни се во повеќе бои и е компатибилен со New Orleans поводниците и ремчињата. Дури може и да изберете дали сакате поводник со линии или пак еднобоен, затоа Ви се нудат голем број на комбинации.

Изработено во Германија.

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , ,