Околувратник Lucca црвено/тиркиз

4.030 ден4.700 ден

На допир како кашмир со богати бои кои се мелем за очи- тие се епитетите за LUCCA колекцијата. Направени со внимателно одбрана напа кожа која е рачно изработена за да се стигне до ова парче кое е уметничко дело и нешто кое мора да го имате поради контрасните комбинации на бои. Краевите на ремчето се меки бидејќи се преклопени во два слоеви, не се лизгаат или тријат на кожата па затоа се пријатни за носење на нашите крзнени пријателчиња. Кожата е внимателно боена со цел да се заштити високиот квалитет на оваа високо издржлива кожа.  Двојните украсни шевови додаваат шарени акценти и го прават LUCCA подеднакво ненаметлив и стилски придружник за секој ден.

Додатокот на околувратникот може да се користи како украс на ремчето или пак како привезок за клучеви, па затоа може да бидете секогаш во тон каде и да одите!

Забелешка: Нашата кожа се произведува што е можно понежно. Кај обоена кожа може да има мало обезбојување

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,