Ортопедски кревет Merida hexagon

9.300 ден12.400 ден

Шестоаголниот ортопедски кревет за кучиња MERIDA со својата модерна форма формира совршено, пријатено место за одмор за вашето сакано милениче. Подигнатиот раб нуди можност удобно да ја одмори главата после дневните авантури и да го добие заслужениот одмор. Навлаката со велурен изглед не само што изгледа елегантно и е кадифено мека, туку и многу лесно се чисти на 30 °C во машината за перење.

Внатрешните перници се всушност тајната на удобноста на овој кревет, бидејќи лежечката површина е исполнета со мемори пена снегулки кои се особено нежни на зглобовите и грбот, кои го ублажуваат притисокот и на тој начин овозможуваат мирен сон дури и за постарите кучиња или оние со ограничен мускулно-скелетни систем.

Долниот дел на креветот е со нелизгачко дно и помага да се одржи креветот на место, и затоа креветчето секогаш ќе стои на истото место без да се помести.

Забелешка: Ве молиме затворете го патентот пред перење.

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,