Ремче Divo црвено

1.380 ден

Дефинитивно има што да обожаваме кај Divo колекцијата- живи и богати бои, постава која е удобна и дозволува кожата да диши и секако сертифициран 3M™ Scotchlite™ Reflective Material reflector низ сите краеви за да бидете безбедни со Вашето милениче каде и да се шетате, без разлика во кое време од денот. Без разлика кој елемент на Divo го обожавате, едно нешто е јасно: едноставно ќе се заљубите во ова удобно ремче и сите негови погодности без разлика дали сте на прошетка или некоја спортска авантура. Штосниот изглед е поради ширината која ова ремче ја нуди и е значително пошироко од било кое ремче кое сте го имале.

Што е најдоброто околу ова ремче? Ако Вашето куче види верверичка и ненадејно се решава да скокне иако е на поводник, ремчето има заштита од нагло влечење и го распределува притисокот рамномерно, не само на пластичниот клипер. Исто така е многу побезбедно кон Вашиот миленик.

 

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,