Софа Prag Easy Clean кафеаво/розева

5.900 ден9.900 ден

Удобно, идржливо и супер лесно за чистење- моделот Prag не само што изгледа модерно и удобно, тој може да собере највеќе поени што се однесува за одржување хигиена. Материјалот е издржлив и е изработен со нова технологија EASY CLEAN, благодарение на нано-честичките дури и најупорните нечистотии нема да навлезат во материјалот на оваа софа. Во случај ако кучето се измочка или се истури било што- се чисти во 2 секунди! На тој начин оваа софа останува чиста долг период. Ивиците на ова креветче се високи, со полнење кое е супер меко и материјал кој е пријатен на допир. Уште една супер работа околу оваа софа е што перничето е пришиено и не може да се извади такада нема начин да биде оштетено и секогаш ќе изгледа средено и наместено. Креветчето може да се пере во машина на 30 °C, секако претходно извадете ги внатрешните перничиња.

 

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , ,