Чекор 1 Cocoon Spa спреј лосион за пред-бањање

900 ден

Чекор 1 од колекцијата Cocoon Spa е спреј за припрема на кожата и крзното за бањање, формулиран со органска алое вера, ламарија и кафеави алги (Biogance е прва компанија која има производи сертифицирани со ECOCERT состојки кои се од одржлив извор и се еколошко одржливи).

Овој спреј помага во нежно чистење и ја подготвува кожата и крзното за бањање, со тоа го исполнуваме првиот чекор од спа искуството на твоето крзнено пријателче.

BIOGANCE + е сертифицирана органска линија на козметика која е составена од активни морски состојки, богата со јод, амино киселини, нутриенти, витамини и протеини. Изработена од 98% органски и природни состојки, без парабени, силикон и феноксиетанол. Сите производи се изработени во Франција.

Категорија: Ознаки: , , , ,