Објави од автор: Деспина

Зошто моето куче го копа креветчето?

Дали некогаш твоето куче го растура ќебенцето, копа по креветот или бутка перници? Секогаш сме [...]

Зошто моето куче јаде трева?

Кога се работи за нашите домашни миленици- кучиња, речиси никогаш не ни паѓа на памет [...]

“Пролетна ГЕНЕРАЛКА” за нашите пријателчиња од Ј.П. Лајка

Драги наши, Пролетта ни стигна и се знае, Балкан – пролетно чистење. Сигурни сме дека [...]

Дали треба да внимавам на оралната хигиена на моето милениче?

Голем број од сопственици на миленичиња не посветуваат доволно внимание на оралната хигиена кај нивните [...]

Како да ги одржуваш и чистиш предметите на твоето милениче?

Твоето милениче сигурно има голем број на предмети, од тањирчиња, играчки па се до опрема [...]

Фази на развој кај мали кутриња

За твоето куче да биде правилно развиено, да знае како да се снајде во секоја [...]

Месец Јануари- Месец на прошетка на твоето куче!

Секој месец Јануари означува почеток на годината и е исполнет со многу прослави, дружби и [...]

Совети за безбедна прошетка кога надвор врне дожд

Дневните прошетки за твоето куче се основа за долг живот и добра здравје, без разлика [...]

Како да го запознаеш твоето куче со новиот член на фамилијата?

Честитки! Твојата фамилија станува се побогата и тоа е причина за среќа. Кога се чека [...]

7 рецепти за домашен сладолед за твоето куче ова лето!

Сите обожаваме сладолед или некоја ладна закуска ова лето! Кога надвор температурите се високи многу [...]