Чекор 4 Cocoon Spa универзален финиш шампон

900 ден

Чекор 4 од колекцијата Cocoon Spa е универзален шампон за финиш за нега на кожата со органска алое вера и кафеави алги (Biogance е прва компанија која има производи сертифицирани со ECOCERT состојки кои се од одржлив извор и се еколошко одржливи).

Овој спреј помага во нежно чистење и ја подготвува кожата и крзното за бањање, со тоа го исполнуваме првиот чекор од спа искуството на твоето крзнено пријателче.

Овој шампон помага во нежен финиш на целото спа искуство, освежување на кожата и влакното;  и за крај има зацврстувачко дејство на влакното. Овој чекор е последен од Cocoon Spa колекцијата.

BIOGANCE + е сертифицирана органска линија на козметика која е составена од активни морски состојки, богата со јод, амино киселини, нутриенти, витамини и протеини. Изработена од 98% органски и природни состојки, без парабени, силикон и феноксиетанол. Сите производи се изработени во Франција.

Категорија: Ознаки: , , ,