Acana Grasslands

800 ден9.120 ден

Инспириран од нашите огромни тревни површини и северни езера, Acana Grasslands се одликува со свежо јагнешко месо, патки природно одгледани, цели јајца од гнезда, диво-фатена северна штука и природно одгледани мисирки од западна Канада.

Храна богата со свежи регионални состојки, кои се доставуваат свежи или сирови дневно кои во храната се како цел плен™, што ја прави оваа храна посебна и вкусна.

Ограничена со јаглени хидрати и богата со протеини, ја дава врвнота грижа за кучињата во сите раси и животни фази. Затоа Акана ја има насекаде довербата на љубителите на милениците.

За дополнителни информации:

https://acana.com/our-foods/dog-foods/regionals/grasslands/

*Плати со картичка и добиј 10% намалување на цела вреќа!

Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , ,