Organissme Универзален кондиционер

840 ден

Универзален кондиционер кој е формулиран според Bio Cosmetic Human Certification кој е направен со шеа путер и арганско масло за богато хранење на длаката. Шеа путерот е препознатлив по прекрасниот мирис, но има прекрасни ефекти на крзното и дава особена мекост. Соодветно за секој тип на крзно, за кучиња и мачки.

10% од сите сертифицирани органски состојки и 98% од природни состојки

Состав: алое вера гел*, сончогленово есенцијално масло*, шеа путер*, масло од копра*, арганово масло*, есенцијално масло од гераниум*, есенцијално масло од лимон и еукалиптус*, есенцијално масло од шишарка* (*органски)

Соодветно за сите раси на кучиња и мачиња.

250ml