Wellness CORE Adult Sterilized Ocean

890 ден3,560 ден

Wellness CORE Sterilized Ocean е дизајниран да ги поддржи потребите на стерилизираните мачки и да ја одржува кожата здрава и сјајно крзно благодарение на високото ниво на Омега 3 и 6 масни киселини од маслото од лосос.
Овој рецепт е богат со хранливи материи кои помага во поддршката на оптимално здравје, тежина и долговечност на мачките. Со висококвалитетни протеински состојки во природен, комплетен и избалансиран рецепт заедно со уникатна мешавина од здрав зеленчук, суперхрана и додатоци во исхраната.
Како рецепт без живина, оваа формула е совршена за мачки на кои им треба друг извор на протеини или за чувствителни мачки кои не можат да јадат состојки од живина. Со намалена содржина на калории, овој рецепт одговара на намалените потреби на помалку активна или стерилизирана мачка.
Wellness CORE Adult Ocean е исто така дизајнирана да поддржува намалување на формирањето на топки влакна во стомакот (hairballs) поради високата количина на влакна кои помагаат за добро варење.
CORE е храна која е исто така соодветна и за оние мачиња кои се пребирливи во однос на својата храна бидејќи идеално се комбинира со влажна храна па затоа храната никогаш нема да може да му е здодевна!
Соодветна за сите возрасни мачиња од сите раси над 12 месеци или за сениор мачки (7 години и повеќе).
Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , , , , , , ,