Балсам за репарација на шепи и нос (Paw Balm)

830 ден

Третман кој помага во репарација на сува и оштетена кожа на перничките на шепите и сувиот нос кај милениците. Лесно се аплицира, брзо се впива и има дискретен мирис кој е навистина пријатен! Се препорачува да се користи при прихрана на кожата во чувствителните делови, како припрема за активности и напорни тренинзи, ладно време, за заштита од топол асвалт, како и за регенерација на кожата после повреда и слично.

Со редовно користење кожата останува заштитена и хидрирана постојано, нема испукувања и е заштитена од надворешни влијанија.

Препорака за користење: прво кожата мора длабински да се исчиси пред да се нанесе балзамот (за шепите се препорачува спрејот Clean Pads пред да се нанесе балзамот). Нанесете мала количиња на перничките и носот и внимателно масирајте додека не се впие во кожата. По потреба повторете ја постапката.

98% природни и био состојки, без парабени и pH неутрално.

50ml