Тањирче Slowfeeder Greni

650 ден1.600 ден

Тањирче за споро јадење се препорачува за сите кучиња кои брзо ја јадат храната, имаат дигестивни проблеми или повраќаат после јадење. Овој тањир е со високи препреки и е доволно тежок да ги предизвика да ја намалат брзината на јадење. Материјалот е комбинација од бамбус и пластика што го прави издржлив, но лесен. Се препорачува рачно перење. Може да се користи за сува или мокра храна.
Достапно во повеќе големини.
Шифра: Не е достапно Категорија: Ознаки: , , , ,