Hydro Active Emulsion (хидро терапија за зацврстување на надворешниот слој на кожата за поголема заштита) – нормална кожа

900 ден

Специјален гел за заштита на кожата на кучињата формулиран со кокосово масло, алоа вера, шеа путер и масло од јобоба.

Дејство:

  • Ја заштитува кожата и влакното од надворешни агресии
  • Го заврстува влакното и му дава сјај

Формула која не содржи парабени и со неутрална pH вредност, направена од 98% природни и органски состојки. Составено со спирулина, витамин Е и масло од јобоба кои заедно помагаат за регенерација на кожата и зацврстување на надворешниот слој на кожата.

Се препорачува за: кучиња склони кон алергии, иритирана кожа, често чешање, честа појава на перут.