Wellness CORE Adult Low Fat Turkey

590 ден5,900 ден

Wellness CORE за возрасни со малку маснотии е рецепт кој е  дизајниран да ги поддржи потребите на стерилизираните кучиња и правилно управување со тежината на сите раси.
Без житарки и богата со протеини, нашиот рецепт на  Wellness CORE за возрасни со малку маснотии содржи свежа мисирка како број 1 состојка. Природен рецепт со висококвалитетни месни протеини, заедно со уникатна комбинација од здрав зеленчук и суперхрани, без додадени филерите и житарките.
Со 30% помалку масти од оригиналниот Wellness CORE за возрасни и со помалку калории, природно им помага на кучињата да ја достигнат и одржат својата идеална тежина, одржувајќи здрави нивоа на енергија и витки мускули.
Кучињата со прекумерна тежина можат дополнително да ги оптоварат зглобовите и срцето, па затоа додадовме  и глукозамин и хондроитин сулфат за поддршка на здравјето на зглобовите, како и таурин за поддршка на здравјето на срцето.

Како и кај сите наши рецепти, додадовме мешавина од диетални влакна, пребиотици и пробиотици за да го поддржиме дигестивното здравје.

CORE е храна која е исто така соодветна и за оние кучиња кои се пребирливи во однос на својата храна бидејќи идеално се комбинира со влажна храна па затоа храната никогаш нема да може да му е здодевна!

За повеќе информации: https://wellnesscore.eu/en-uk/product/wellness-core-adult-low-fat-turkey-12-kg/

Соодветна за кучиња од 10кг до 80кг.

Ресет
Шифра: N/A Категорија: Ознаки: , , , , ,